Obliczanie prostego układu uziomowego

Obliczanie przekroju przewodu uziomowego

PLIKI DO POBRANIA
Artykuły, badania,
certyfikaty

Filmy szkoleniowe

Drogi Projektancie,

materiały zamieszczone na tej stronie mogą być pomocne podczas projektowania układów uziemiających. Jednym z najważniejszych obowiązków Projektanta jest projektowanie zgodnie z aktami prawnymi obowiązującymi w Polsce. W celu ułatwienia Pani/Panu pracy, wyselekcjonowaliśmy zapisy dotyczące uziemień z Rozporządzenia Ministra Infrastruktury i norm przez niego przywołanych. Po lewej stronie znajduje się menu z tytułami tematów, które są istotne podczas projektowania.

Powyżej znajdują się przyciski do dwóch kalkulatorów. Pierwszy pozwala nie tylko wyliczyć przekrój przewodu uziemiającego, ale również dokonać analizy porównawczej dla tego samego prądu zwarciowego doziemnego oraz kosztów dla różnych przewodów uziemiających. Drugi, poza obliczaniem wartości rezystancji, pozwala przedstawić graficznie konfiguracje układu uziemiającego, przedstawić listę produktów oraz wyliczyć koszt wykonania tegoż układu. Ostatnią funkcją kalkulatora jest możliwość wydrukowania dokumentu z informacjami które można załączyć do dokumentacji projektowej.
Drogi Projektancie, mamy nadzieję że wiedza przedstawiona na naszej stronie pozwoli Pani/Panu przekonać inwestorów i wykonawców, że 3 C (Cena Czyni Cuda) przysłania zdrowy rozsądek i nie pozwala na inżyniersko-ekonomiczną ocenę inwestycji.
Dlatego chcielibyśmy promować z Państwem hasło WCC (Wiedza Czyni Cuda) co pozwoli zoptymalizować koszty inwestycji i zmniejszyć koszty eksploatacji które często są znacznie wyższe niż sama inwestycja.